soğuk depo paneli pvc kaplama

soğuk depo paneli pvc kaplama

Soğuk depo panelleri için dış yüzey kaplama malzemesi olarak, Polyester boyalı saç, Galvaniz Saç, Paslanmaz Krom-Nikel saç ve PVC gibi, projeye ve kullanılan alana göre değişiklik gösteren malzemeler kullanılabilmektedir.

Son zamanlarda neredeyse bütün soğuk depolarda PVC panel tipi tercih edilmektedir.Bunun yanında krom kaplama panellerde yüksek dayanıklılık oranıyla göze çarpmaktadır.
PANEL-KALINLIKLARI

Kalınlıklarına göre soğuk depo panelleri

Soğuk hava deposu panelinin içerisinde kullanılan malzemeler poliüretan dolgu malzemesi olup üstün bir izolasyon imkanı sağlamaktadır.
Bu imkan panelin kalınlığı arttıkça doğrudan artmaktadır.Yani kaba bir deyimle sıcağı soğuğu geçirmeyen bir yapıya sahiptir.
Panellerin kalınlıkları yine uygulanması istenen projeye göre farklılık göstermektedir. Örneğin bir şoklama cihazı için 20 cm soğuk depo paneli kullanılırken  +8 civarı derecede çalışan  süt ürünleri deposuna 8 cm kalınlıkta bir soğuk depo paneli yetecektir. yandaki resimde panel kalınlıkları verilmiştir. Bunun yanında panellerin birleşim yerlerinde sıcak yada soğuk hava akımı kaçağı olmaması için resimdeki gibi birbirine geçmesini sağlıyoruz. r42

soguk_depo_panelleri_11soguk_depo_panelleri_12soguk_depo_panelleri_13soguk_depo_panelleri_14